Rize'de; siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki belediye başkan adaylarının isimleri.
Adalet ve Kalkınma Partisi
Rize: Rahmi Metin
Ardeşen: Avni Kahya
Çayeli: Mustafa Baltacı
İyidere: Saffet Mete
Pazar: Ahmet Basa
Güneysu: Rıfat Özer
Hemşin: Halim Kazım Bekar
Fındıklı: Mustafa Kazım Zorlu
Çamlıhemşin: Osman Haşimoğlu
Derepazarı: Ahmet Ayhan Yıldız
Kalkandere: Kenan Yıldırım
İkizdere: Ali Fuat Yıldırım
Cumhuriyet Halk Partisi
Rize: Ayhan Akyüz
Ardeşen: Tahsin Bekir Yazıcı
Fındıklı: Ercüment Şahin Çervatoğlu
Hemşin: Şakir Bozak
Pazar: Kazım Balta
Milliyetçi Hareket Partisi
Ardeşen: Remzi Kutanoğlu
Çayeli: İsmail Hakkı Çiftçi
İyidere: Osman Mete
Hemşin: Muhammet Sağlam
Çamlıhemşin: Eyüphan Zararsız
Derepazarı: Selim Metin
Kalkandere: Abdullah Çakmak
İkizdere: Hakan Karagöz
Pazar: Gülşah Bilaloğlu
İYİ Parti
Rize: Yakup Özkan
Çayeli: Meliha Çomoğlu
Pazar: Tayfun Tan
Güneysu: Sefer Özer
Kalkandere: Pınar Ömeroğlu
İkizdere: Pampuli Tüfenk
Saadet Partisi
Rize: Muhammet Kaçar
Ardeşen: Sait Eksilmez
Çayeli: Hamza Yılancı
İyidere: Mustafa Aydın Kartal
Pazar: Hasan Taşkın
Güneysu: Vahdet Erdoğan
Hemşin: Abdülkadir Çelik
Fındıklı: Onur Öztürk
Çamlıhemşin: İbrahim Döne
Derepazarı: Beytullah Yılmaz
Kalkandere: Mehmet Özdemir
İkizdere: İlyas Taşkın
Adalet ve Kalkınma Partisi
Rize: Rahmi Metin
Ardeşen: Avni Kahya
Çayeli: Mustafa Baltacı
İyidere: Saffet Mete
Pazar: Ahmet Basa
Güneysu: Rıfat Özer
Hemşin: Halim Kazım Bekar
Fındıklı: Mustafa Kazım Zorlu
Çamlıhemşin: Osman Haşimoğlu
Derepazarı: Ahmet Ayhan Yıldız
Kalkandere: Kenan Yıldırım
İkizdere: Ali Fuat Yıldırım
Cumhuriyet Halk Partisi
Rize: Ayhan Akyüz
Ardeşen: Tahsin Bekir Yazıcı
Fındıklı: Ercüment Şahin Çervatoğlu
Hemşin: Şakir Bozak
Pazar: Kazım Balta
Milliyetçi Hareket Partisi
Ardeşen: Remzi Kutanoğlu
Çayeli: İsmail Hakkı Çiftçi
İyidere: Osman Mete
Hemşin: Muhammet Sağlam
Çamlıhemşin: Eyüphan Zararsız
Derepazarı: Selim Metin
Kalkandere: Abdullah Çakmak
İkizdere: Hakan Karagöz
Pazar: Gülşah Bilaloğlu
İYİ Parti
Rize: Yakup Özkan
Çayeli: Meliha Çomoğlu
Pazar: Tayfun Tan
Güneysu: Sefer Özer
Kalkandere: Pınar Ömeroğlu
İkizdere: Pampuli Tüfenk
Saadet Partisi
Rize: Muhammet Kaçar
Ardeşen: Sait Eksilmez
Çayeli: Hamza Yılancı
İyidere: Mustafa Aydın Kartal
Pazar: Hasan Taşkın
Güneysu: Vahdet Erdoğan
Hemşin: Abdülkadir Çelik
Fındıklı: Onur Öztürk
Çamlıhemşin: İbrahim Döne
Derepazarı: Beytullah Yılmaz
Kalkandere: Mehmet Özdemir
İkizdere: İlyas Taşkın