A Ulusal Voleybol takımımız, Uluslar Ligi'nde ABD'yi kendi evinde devirdi. Bu büyük başarı hepimizi mutlu etti, onurlandırdı. Hepimiz kıvanç duyduk.
Maçın son seti. Son maç sayısı. Serviste Melisa Vargas. Uçan Melisa. Rekorlar sahibi Melisa. Özverili, azimli, kazanmaya odaklı Melisa. Servisini karşılıyor ABD'li sporcular. Takımımız bir kez daha karşı tarafa gönderiyor topu. ABD'nin kızları smaçla yanıt veriyor buna. Top bizim alanımızda çok uzak bir yere doğru gidiyor.
O da ne? Savunma bakanımız Gizem Örge , var gücüyle uzanıyor oraya. Topun yere düğmesine izin vermiyor. Yükselen topa taaa uzaklardan gelip neredeyse tribünlere giden yerde Melisa Vargas havayolları ulaşıyor. Yine karşı tarafa gönderiyor o topu. Göklerden yükselip gelen topu karşılayamıyor rakip takımın oyuncuları. Veee sayı oluyor. İşte bu ruh, bu çaba kazandırıyor bu maçı.
Atatürk'ün kızları onlar. Cumhuriyet kazanımlarının ve devrimlerin bekçisi onlar. Çağdaşlığın, uygarlığın öncüsü onlar. Atatürk'ün Samsun'a çıkarken inandığı ruh var onlarda. Pes etmek yok. Hep kazanmaya odaklı. Birlik var, inanmışlık var, özveri var, paylaşma var. En önemlisi birlikte başarmanın, birlikte kazanmanın azmi ve kararlılığı var. Mustafa Kemal'in bağımsızlık ve özgürlük ruhunu yansıtıyorlar sahada.
Salt bedenlerini değil ruhlarını koyuyorlar ortaya. Pes etmiyorlar. Yenilmeyi düşünmüyorlar. Kazanıyorlar, kazanacaklar da. Bu ruh, bu inanç oldukça da asla yenilmeyecekler.
Maç kazanıldığında nasıl da koşuyorlar birbirlerine. Nasıl da sarılıyorlar. Nasıl da kucaklıyorlar birbirlerini. Sımsıkı, sıcacık ve içten. Birbirlerini destekleyen, birbirlerinin başarısıyla övünen, gurur duyan kızlar onlar. Alçakgönüllü, sevecen ama bilgili, birikimli, donanımlı kızlar. Ulusal kurtuluşu kazanan, bağımsızlık ruhuyla donanmış Atatürk'ün ruhu bu ruh.
Sizler onca eleştiriye, karalamaya, yok saymaya karşın kazanmayı ve ulusun yüzünü güldürmeyi başarıyorsunuz. Tarih, başarılarınızla birlikte gösterdiğiniz yüce davranışları da yazacaktır.
İyi ki varsınız kızlar. İyi ki varsınız Atatürk’ün çağdaş ve ilerici kızları. Sizlerle gurur duyuyoruz. Bu duyguları hep yaşatın, hep yaşayalım.
![Reklam](https://www.ajanspazar.com/images/reklam/REKLEM-R_4.png)
![Reklam](https://www.ajanspazar.com/images/reklam/lg448_5_1.png)