Cadde ve Sokaklar Pislik İçinde!
İhsan Aydın

İhsan Aydın

Bakış
  • Google Plus
  • Youtube
  • Instagram

Cadde ve Sokaklar Pislik İçinde!

09 Ekim 2020 - 21:07

"Pazar’ın merkez ve ara sokakları pislikten geçilmiyor. Vatandaşın sert dille eleştirdiği ancak sesini ulaştıramadığı belediye yetkilileri sorumluluktan kaçıyor."
 

Rize’nin en eski ve tarihi ilçesi olan Pazar’ın Cadde ve sokakları pislikten geçilmiyor. Kaldırımların uzun süredir temizlenmediği ilçemizde vatandaşlar toz-toprak çöp içerisinde içinde yaşıyor. Pazarlılar temizlik konusunda hassas davranmayan Pazar Belediye yetkililerine tepki gösteriyor.

Bu konuda başta belediye başkanı olmak üzere belediye yetkilileri, ana muhalefet ve diğer muhalefet partileri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları çevreci olarak bilinen dernek ve sol partiler adeta bakım ve temizliğin yeterince yapılmamasına seyirci gibi.

Pazar Belediyesi’nin sınırları içerisindeki mahalle ve sokaklarını gezdim aynı zamanda fotoğraflandırdım. Üzülerek belirtmek isterim ki bazı sokak ve mahallelerin günlerce bazen haftalarca bazen de aylarca temizlenmediğine tanık oldum.

Çöp konteynırlarının dışına taşan atıklar görüntü kirliliğine ve kötü kokuya neden oluyor. Konteynırlara sağmadığı için ya da yetersiz kaldığı için kaldırıma bırakılan atıklar günlerce bazen haftalarca toplanmayı bekliyor.

İnşaatların yoğun olduğu mahallelerde Sokak araları şantiye görünümünde. Çoğu can güvenliği için önlem bile almamış durumda.

Şimdi soruyorum. Bu olumsuzluklara kim dur diyecek? Kim dur demeli? Tabi ki belediye! Ya bu işi doğru yapın yapamıyorsanız gidin.

Kim gider cukkaları bırakıp? Benimkisi de laf işte!
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Koksal Aydin
    2 hafta önce
    Pazar halki üç dönem ayni belediye başkanina yetki veriyorsa ozaman pazar halkinda bir sorun var demektir birdahaki seçimlerde yine kazanirlarsa hiç de Süpriz olmaz toplumlarda düşünebilen kafa olursa ozaman bunlar biter