İhsan Aydın

İhsan Aydın

KİTABIN ORTASINDAN
molenii@gmail.com

Mevlüt Sarıçam'ın Sitem Etmeye Hakkı Yok

04 Nisan 2021 - 17:02 - Güncelleme: 04 Nisan 2021 - 18:55

Günümüzde futbol bağımlılık, tutku, aidiyet. Hele söz konusu Pazarspor olunca daha da başka bir boyut kazanıyor.

Pazarspor’un İkici Ligde mücadele etmesinin birinci yılı. Sezonun başında iyi transfer yapamadı, bu takım kesin küme düşer diye düşünenlerin sayısı az değildi.

Nitekim ilk üç, dört hafta başarısız sonuçlar alan Pazarspor hoca değişiklikleri ile soruna çözüm aradı. Teknik direktörünü değiştirdi.

Takımın başına getirilen Teknik Direktör ve ekibi başarısız sonuçlar alan Pazarspor’a öyle sihirli dokunuşlarda bulundu ki adeta takımı başarıya kilitledi. Kendi sahasında gol atamayan takıma güven geldi, gol atmaya başladı.

Sahasında ve deplasmanda kazanılan maçların ardından taraftarların fikrini değişti herkeste bu takım Play of oynar düşüncesi oluştu.

İlk yarıyı hiç kimsenin tahmin edemediği bir başarı ile tamamladı.

Pazarspor’da şok tam da burada başlıyor ve Cafer Aydın ekibi ile birlikte istifa ediyor, yönetim istifayı kabul ediyor ve Pazarsor için yeni bir dönem başlıyor.
 
Ligin ikinci devresine yeni teknik direktörle başlayan Pazarspor üs tüste aldığı yenilgiler, Teknik Direktör değişiklikleri yapsa da bir türlü yeniden birinci devredeki başarıyı elde etmeye yetmiyor.

Belkide son çare olarak düşünülmüş olacak ki, kendi özüne dönüşle Teknik Direktörlük tercihi Adem Nebioğlu’dan yana yapılıdı.

Pazarspor’da yetişmiş düzgün bir insan, İyi bir Teknik adam. Adem Hoca ile takımda yeni bir hecen, yeni bir umut başlatılmaya çalışılırken kendi sahasında oynadığı Tetiş Yapı Elzığspor maçında alınan mağlubiyet Pazarspor’da deprem etkisi yarattı.

Futbolda kazanmakta var kaybetmekte. Burada herkes hem fikir.

Ancak Pazarspor Tetiş Yapı Elazığspor maçı, hem pazarspor hem de Adem Nebioğlu için ayrı bir önem taşıyordu. Nedeni Cafer Aydın Pazarspor’dan ayrıldıktan sonra Elazığspor Teknik Direktörlüğüne getirilmiş olması ve kümede kalma mücadelesi veren Elazığspor’un başında eski takımı ile karşılaşması.

Pazarspor kendi sahasında oynadığı maçı iki kez öne geçmesine rağmen 3-2 kaybetti. Şok. Şok. Şok.

Neden şok açıklayayım. Pazarspor her ne kadar eksik kadro ile mücadele etse de iki kez öne geçtiği ve 2-1 önde götürdüğü maçı uzatmaların 95 ve 97 dakikalarda yediği iki golle 3 – 2 kaybetti. Bu sonuç Pazarspor tarafından anlaşılabilir değil.

Sonuç aynı zamanda takımdaki bazı rahatsızlıkları da açığa çıkarıdı ve takım kaptanı Şahin Ali Terzi'nin süresiz kadro dışı kalmasına neden oldu.

Pazar Genç FM Haber Sitesinde yayınlana bir habere göre Elazığspor’da görev yapan kaleci antrenörü Mevlüt Sarıçam telefonla arayarak Pazarspor Hocası Adem Nebioğlu’nun demecinden rahatsızlık duyduklarını ifade etmiş. Neymiş rahatsızlıklarının sebebi bakın  “ Maça bir kaç gün önceden gelen Cafer Hocamızın davranışı için etik olmayan bir  olay olduğunu söylüyor, başkan ve yönetim kurulu onun ile  asla görüşmez, o onun ayıbıdır, bazı hocalar etik olmayan işlere karışıyorlar, bir  o  takımda çalışıyorlar, bir  bu  takım da çalışıyorlar, algı operasyonuna giriyorlar, erkenden gelmiştir, kendisine pay biçmiştir, buna benzer olaylar da futbolcuları arıyorlar, soruyorlar...” diyormuş, Adem Hoca

Şimdi Elazığsoporun Kaleci Antrenörü Mevlüt Sarıçama soruyorum;
Siz Pazar’da görev yaptığınız süre içinde Pazarlıların ne kadar misafirperver olduklarını anlayamadınız mi? Mademki Cafer Aydın Pazar’ı o kadar çok seviyordu o kadar özleyecekti Pazarspor’dan niçin ayrıldı?  Maç gününden üç önce hangi gerekçe ile olursa olsun  gelmek doğrumu? Vardıysa Pazar’a özleminiz maçtan sonra neden kalmayı düşünmeniz. Bu soruları daha da çoğaltabiliriz

Demek oluyor ki; Eğer, Adem Hoca yaşananlarla ilgili serzenişlerde bulunduysa haklı nedenler var demektir. Mevlüt Beye önerim önce kendilerini sorgulasınlar.

Şu, iyi bilinmeli ki Pazar kumaşı sağlam olan insanların şehri.

Pazarspor taraftarı ile birlikte büyük bir camia

Bu nedenle sözünü ettiğimiz sorular askıda kalmamalı, muhataplar kamuoyunu aydınlatmalı.

 

Reklam
Reklam
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum