Reklam
Reklam
İhsan Aydın

İhsan Aydın

KİTABIN ORTASINDAN
molenii@gmail.com

Şans Oyunları Umut Olmaya mı Başladı

29 Kasım 2021 - 12:02 - Güncelleme: 29 Kasım 2021 - 12:07

Ekonomik krizin kendini iyiden iyiye hissettirdiği günümüzde milli piyango, iddia, loto, kazı kazan, at yarışları gibi şans oyunlarına ilgi duyanların sayısı her geçen gün artıyor. Son zamanlarda şans oyunlarının cirolarında büyük artışlar yaşanıyor.

Milli Piyango,  iddia, loto, kazı kazan, at yarışları gibi şans oyunlarına ilgi duyanların sayısı her geçen gün artıyor. Şans oyunlarının cirolarında son yıllarda patlama yaşanırken, hayaller ve umutları da kabartıyor.

Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de millî piyango, iddia, loto, kazı kazan, at yarışı gibi şans oyunlarına ilgi duyanların sayısı düşündürücü boyutlara ulaştı.
.
“Ya çıkarsa” düşüncesiyle ile alınan piyango biletleri ya da oynanan iddia loto, at yarışı kuponlarının ardı arkası kesilmezken, birçok insanın ekonomik geleceğini karartıyor.
Konuştuğum birçok kişi şans oyunlarını zevk için oynadığını söylese de her gün oynamaktan kendini alamadığını söylüyor. Bir süre sonra da şans oyunları bağımlısı haline geliyor.

Bağımlı hale gelenler, kendilerini şans oyunlarına kaptırarak kısa yoldan köşe dönmeyi amaçladıkları için, toplumda üretkenliğin yerini kısa yoldan para kazanma düşüncesinin oluşmasına da neden oluyor.

Uzmanlar, özellikle ekonomik krizin derinleştiği dönemlerinde şans oyunlarına olan ilginin arttığına ve bu oyunların bir umut kapısı olarak görüldüğüne dikkat çekiyor. Özellikle kumar alışkanlığı olanların şans oyunlarına yönelimlerinin daha fazla olduğu ifade ediyor. 

İşin aslına bakıldığında masum gibi görünen şans oyunları nedeniyle insanlar çalışarak para kazanmak yerine kısa yoldan köşe dönme hayallerine kapılıyor.

Üreterek para kazanmaya çalışanların şansı açık olsun.

 

Reklam
Reklam
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum